Wraz z użytkowaniem auta jego lakier nie wygląda tak dobrze jak na samym początku. Jest to uzależnione od wielu czynników np. od warunków atmosferycznych, ale także od samego mycia pojazdu, ponieważ niewskazane jest np. przecieranie karoserii suchą szmatką. Jednak w obecnych czasach źle wyglądający lakier można w bardzo łatwy sposób odnowić.

Etapy korekty lakieru

korekta lakieruLakier pokrywający auto nigdy nie obejmuje tylko jednej warstwy. Jest to spowodowane tym, żeby jak najlepiej chronić karoserię, a więc można rozróżnić aż trzy warstwy lakieru. Pierwsza to podkład, który jest bazą pod warstwę drugą, czyli lakier bazowy. Lakier bazowy odpowiada za kolor pojazdu. Trzecia warstwa to lakier ochronny i jego rolą jest ochrona karoserii przed wszelkimi negatywnymi czynnikami np. warunkami atmosferycznymi. Promienie słońca bardzo niekorzystnie działają na powierzchnię lakieru, dlatego zaleca się, żeby jak najczęściej parkować auto w zaciemnionym miejscu lub w garażu. Warto zwrócić uwagę na to, że lakier ma swoją grubość i nigdy nie jest ona identyczna, a do wykonania takiego pomiaru używa się miernika lakieru. Do usuwania widocznych rys lub jakichkolwiek innych uszkodzeń poleca się zazwyczaj wykonanie korekty lakieru. Zazwyczaj wieloetapowa korekta lakieru w Krakowie uzależniona jest od faktycznego stanu karoserii, a tych etapów może być mniej lub więcej – jest to związane przede wszystkim ze stanem powierzchni. Im więcej zarysowań i wżerów, tym lepiej zastosować wieloetapową korektę. Korekta zaczyna się od podstawowych czynności takich jak mycie pojazdu i dekontaminacja.

korekta lakieruDekontaminacja używana jest w pozbyciu się wszelkich innych zanieczyszczeń, których nie dało się usunąć zwykłym myciem. Dopiero po tych dwóch zabiegach można przejść do korekty. Na tym etapie sprawdzana jest grubość lakieru, którą mierzy się specjalnym miernikiem i dopiero po wszystkich pomiarach można przejść do usuwania zniszczonej warstwy lakieru, a do samej renowacji stosuje się pasty polerskie. Korekta lakieru pozwala poprawić wygląd pojazdu, ale również nadać samochodowi błysk i pogłębić jego kolor. Często w ten sposób kontroluje się także obecność rdzy i w razie potrzeby można wprowadzić profilaktyczne działania mające na celu jej zapobiegnięciu.

Korekta lakieru jest skierowana przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygląd posiadanego auta, bo w ten sposób mogą uzyskać naprawdę oszałamiający efekt. Po wieloetapowej korekcie auto może wyglądać jak nowe, a przez to wzrasta jego wartość rynkowa, gdyby kierowca zdecydowałby się je sprzedać.

Dowiedz się więcej ze strony https://warsztatczystosci.pl/