Auta są dla wielu osób oczkiem w głowie. Wiele z nich dba o nie na każdym kroku i dąży do tego aby były w jak najlepszym stanie. Taki stan, to często stan fabryczny z częściami, które są oryginalne i przeznaczone od producenta do jednego konkretnego auta. Niemniej jednak, coraz częściej można spotkać się z tym, ze części oryginalne są zastępowane przez części z drugiej ręki, które przekonują wiele osób swoją ceną i łatwiejszą dostępnością.

Czy oryginalne alufelgi to dobry wybór?

alufegiJedną z takich części są alufelgi, których ceny potrafią być zawrotne. Ostatecznie jednak, czy oryginalne części to samo zło? Alufelgi to obręcze do kół samochodowych, które są wykonywane ze stopów lekkich. Są one jednym z najbardziej rozpowszechnionych i znanych elementów pojazdów samochodowych i jednocześnie jako, że w wielu przypadkach są wykonane z aluminium, to stanowią alternatywę dla klasycznych felg stalowych. Warto jednak wspomnieć o tym, że ze względu na to, że alufelgi są tak szeroko znane, to również rynek produktów pochodzących z rak subwykonawców jest również powszechny, a to z kolei prowadzi do powstawania podróbek o niskiej jakości. Ostatecznie, z drugiej strony istnieją alufelgi oryginalne, które wychodzą z fabryk producenta. Wbrew pozorom, te alufelgi nie są gorsze i nie płaci się za sam znaczek.

oryginalne alufelgiBiorąc za przykład oryginalne alufelgi do Mercedesa CLS możemy zauważyć, że istnieją pewne różnice między oryginalnymi alufelgami, a tymi z drugiej ręki. Można do nich zaliczyć przede wszystkim samą jakość materiału z jakiego ten element do koła jest tworzony. Poza tym, warto również wspomnieć o tym, że takie alufelgi charakteryzują się atrakcyjniejszym wyglądem, a do tego wszystkiego zawsze są tworzone z myślą o konkretnym modelu auta. To z kolei zdecydowanie ułatwia potencjalne nabywanie takich alufelg. Nie jest tajemnicą to, że Mercedes to marka droga i tego samego powinniśmy spodziewać się po alufelgach do tego auta. Niemniej jednak, w tym wypadku płacimy za elegancki wygląd, klasę, ale i również za przedmiot, który pochodzi od oryginalnego producenta. Odpowiadając więc na pytanie, które znajduje się w tytule – tak, oryginalne alufelgi są lepsze.

Niemniej jednak, warto jest wspomnieć o tym, ze często wraz z jakością idzie cena. Jest to jedna z prawd pospolitych, aczkolwiek często manipulowana w sposób, który doprowadza do stwierdzenia mówiącego o tym, że połowa ceny oryginalnych elementów do auta to przede wszystkim sam znaczek. Prawda jest z goła odmienna i bardzo łatwo można zauważyć różnice między „podróbkami”, a oryginałami.