Choć w Polsce odsetek osób korzystających z wypożyczalni samochodów osobowych nadal jest stosunkowo niewielki, to jednak widać tu pewną tendencje wzrostową. Wynika to z tego, że coraz więcej osób dostrzega zalety tego rozwiązania, jak i z tego, że sama oferta wypożyczalni samochodów osobowych stała się bardziej przystępna.

Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni?

wynajem samochodówTu jednak pojawia się zasadnicze pytanie: jak wybrać właściwą wypożyczalnie, by nie narazić się na dodatkowe, nierzadko ukryte koszty oraz by wynajętym samochodem podróżować bezpiecznie? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić tutaj. Dla przykładu większość osób uznaje, że popularna wypożyczalnia samochodów osobowych w Gdańsku musi być dobra. I w zasadzie jest to słuszna logika, bo niewątpliwie tym co powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze wypożyczalni są opnie byłych i obecnych klientów. Przy czym choć opinia to cenne źródło informacji, powinniśmy brać na nią lekką poprawkę, ponieważ nie wszystkie komentarze jakie uda nam się znaleźć w internecie muszą być prawdziwe. Niemniej na pewno warto to sprawdzić i z pośród tych polecanych wypożyczalni wybrać tą, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. By ją wyłonić, najlepiej porównać oferty wszystkich tych, które potencjalnie nas mogą interesować.

Wypożyczalnia samochodówSprawdźmy warunki najmu, porównajmy ceny. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja, jeśli umowę najmu będziemy chcieli rozwiązać przedterminowo. Co bardzo ważne sprawdźmy także to jak wygląda polityka paliwowa danej wypożyczalni, bo to właśnie w tej kwestii można się najbardziej naciąć. Najbezpieczniejszą opcją wydaje się tu być rozwiązanie pełny bak- pełny bak. Oznacza to, że otrzymujemy samochód zatankowany i taki też zwracamy, jeśli tego nie dopełnimy zostaniemy dodatkowo obciążeni kosztami tankowania, jednak pozwala nam to samodzielnie zatankować auto, na wybranej stacji paliwowej, po odpowiedniej cenie paliwa, a co za tym idzie naraża to nas na najmniejsze koszty dodatkowo. Po sprawdzeniu tych elementów można już wyłonić wypożyczalnie, która najbardziej nam odpowiada. Tu jednak jedna uwaga, nawet jeśli już wybraliśmy to ważne jest to by umowę najmu dokładnie przeczytać nim ją podpiszemy, ponieważ i tu można się naciąć.

Jeśli czegoś nie rozumiemy warto poprosić konsultanta o wyjaśnienie, jeśli udziela on nam wymijających odpowiedzi, to warto pomyśleć jednak o zmianie wypożyczalni, bo oznacza to zwykle, że umowa wcale nie jest dla nas tak korzystna jak konsultant chce nam to przedstawić. Dopytajmy także czy samochód ma pełne ubezpieczenie OC, AC, NNW.