Poszukując wyposażenia do samochodu, z pewnością będziemy zastanawiać się nad tym, czy lepszym wyborem w naszym przypadku będą dywaniki gumowe czy może welurowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jak i wady, dlatego warto dobrze je rozpatrzyć, aby dokonać właściwego wyboru. Zacznijmy od dywaników welurowych.

Dywaniki gumowe mają wiele zalet

dywaniki gumoweWelur jest to tkanina poliamidowa PA, która charakteryzuje się wysoką sztywnością. Poliamidowy włos tkaniny jest złożony z prostych, nie poskręcanych włókien, dlatego utrzymanie takiego dywanika w czystości jest naprawdę proste. Dywaniki welurowe charakteryzują się też niepalnością, dlatego są całkowicie bezpieczne, ponadto warto wskazać na wysoką odporność na ścieranie, dzięki czemu nawet długi czas eksploatacji nie wpływa na zły wygląd takiego dywanika. W dodatku tkanina welurowa obecna jest tylko z jednej strony takiego dywanika. Z drugiej, spodniej strony, dywanik jest gumowy. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, ponieważ zapobiega przesuwaniu się dywanika, a ponadto chroni przed przemakaniem. Takie dywaniki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, możliwe jest także złożenie indywidualnego zamówienia, co pozwoli nam na uzyskanie dywanika z dowolną, wybraną przez nas grafiką.

dywaniki gumoweCo zaś jeśli chodzi o dywaniki gumowe do jeep compass? Te także mają swoje zalety, jak i wady, ale wadą nie jest nieprzyjemny zapach, ponieważ nowoczesne technologie sprawiają, że guma takowego nie wydziela, ma ona bowiem wysoką jakość. W związku z tym takie dywaniki gumowe są całkowicie nietoksyczne i ich użytkowanie jest bezpieczne, nie wiąże się bowiem z żadnymi dolegliwościami od strony układu oddechowego ani z występowaniem reakcji alergicznym. Dywaniki gumowe są dobrym wyborem także dlatego, że posiadają specjalne wypustki, które sprawiają, że zanieczyszczenia „pozostają” na swoim miejscu, nie mają szans znaleźć się nigdzie indziej, ich możliwość ruchu jest bowiem solidnie ograniczona. Wystarczy wytrzepać dywanik lub odkurzyć go, a już pozbywamy się wszelkich drobinek piasku i wszelkich zanieczyszczeń, a dywanik z powrotem wygląda jak nowy. Dywaniki gumowe charakteryzują się też przystępną ceną, dlatego to na nie najczęściej pada wybór właścicieli aut.

Raz zakupiony dywanik może dobrze służyć przez naprawdę długie lata, jest tak wytrzymały i trwały, iż można uznać, że jest praktycznie niezniszczalny. To dlatego jego zakup jest zawsze dobrą decyzją i pod tym względem tego typu dywanik zyskuje przewagę nad dywanikami welurowymi. Ostateczny wybór zależy zawsze od właściciela auta.