Coraz częściej mówi się o małej wiarygodności firm zajmujących się przeprowadzkami. Wybierając taką firmę warto zapoznać się najpierw z tym, czego powinniśmy się spodziewać. Pierwsza rzecz, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru firmy transportowej jest informacja na temat tego w obrębie jakiego terenu funkcjonuje firma.

Czym charakteryzuje się dobra firma przeprowadzkowa?

przeprowadzkiSą firmy, które funkcjonują w obrębie tylko jednego miasta, całej Polski lub zajmują się przeprowadzkami zagranicznymi. Na rynku może znaleźć wiele firm oferujących szybkie przeprowadzki do Trójmiasta czy też bezpieczne przeprowadzki do Niemiec. Na tej podstawie należy wybrać odpowiadającą nam firmę. Kolejną kwestią, która ma tutaj znaczenie jest ubezpieczenie. Najlepsze firmy przeprowadzkowe mają tylko i wyłącznie ubezpieczone samochody. Dobrym dodatkiem będzie polisa All Risk, dzięki której ubezpieczone zostaną również nasze rzeczy. Istotną kwestią jest podpisanie umowy z firmą. Jeśli z jakiś powodów firma tego odmawia pod pretekstem nieprowadzenia umów, lepiej zrezygnować z usług takiej firmy. Możemy na tym źle wyjść. Wybierając firmę transportową warto również dowiedzieć się czy posiada ona jakieś certyfikaty oraz czy współpracowała z innymi firmami.

przeprowadzkiDobra firma przeprowadzkowa ma w swoim wyposażeniu różnej wielkości pojazdy. Dzięki temu nasza szafa nie będzie ściśnięta się w małym samochodzie ani nie przewróci się w wielkiej furgonetce. Profesjonalne firmy oferują dodatkowo między innymi kartony do pakowania, taśmy, papier pakowy oraz pasy do utrzymania mebli w miejscu. Wszystko to bez ukrytych dodatkowych kosztów. Ponadto dobre firmy przeprowadzkowe pomagają w pakowaniu rzeczy oraz demontażu/montażu mebli, jeśli klient sobie tego zażyczy. Dla wielu osób może być to znaczącym czynnikiem, ze względu na dużą ilość rzeczy do przewiezienia i brak doświadczenia w przeprowadzkach. Jeśli chodzi o cenę – idzie ona najczęściej w parze z jakością, dlatego lepiej wybrać trochę droższą firmę, niż martwić się później o swoje rzeczy. Ponadto warto wybrać firmę, która od lat istnieje na rynku i ma wiele pochlebnych opinii. Oczywiście niepowiedziane, że firma, która dopiero zaczęła swoją działalność nie jest dobra i nie warto jej zaufać.

Jednak mimo wszystko najlepiej kierować się rekomendacjami naszej rodziny i znajomych. Jeśli ktoś ma za sobą już kilka przeprowadzek, jest w stanie doradzić nam, która firma transportowa jest najlepsza. Najlepiej nie zostawiać wyboru firmy na ostatnią chwilę, tylko o wiele wcześniej przemyśleć z czyich usług skorzystać.