Myjnia bezdotykowa to popularne miejsce odwiedzane przez kierowców, chcących umyć swoje auto. Na takiej myjni mamy pewność, że nasze auto zostanie wyczyszczone, a przy tym lakier nie będzie uszkodzony. Żeby jednak taka myjnia była często odwiedzana przez zmotoryzowanych to musi być dobrze zbudowana i zaopatrzona w niezbędne sprzęty.

Co powinno znaleźć się w myjni bezdotykowej?

myjnia samochodowaPrzede wszystkim ważne jest wykonanie spadku pod stanowiskami myjącymi. Woda powinna spływać do odpływu ustawionego na środku stanowiska, można zamontować też dodatkowe kratki po bokach. Jeśli spadek będzie źle wykonany to woda będzie spływać dookoła myjni, będzie to także utrudniać mycie auta, bo woda będzie zlatywała na nasze buty. Myjnia musi posiadać także ścianki działowe. Dzięki nim, kierowcy nie będą sobie przeszkadzali podczas mycia. Zadaszenie jest ważne, żeby na stanowiska nie padał śnieg, żeby nie trzeba było myjni odśnieżać. Dach myjni zasłania także słońce, które nie będzie nam się odbijało w szybach i utrudniało prace myjące. Ścianki działowe natomiast chronią także od wiatru, dzięki czemu piana nie będzie od razu zlatywać z samochodu i będzie aktywnie go czyściła. Wyposażenie myjni bezdotykowych to takze ustawiane niewielkie automaty do których wrzuca się pieniądze i dzięki temu można wybrać tryby myjące.

myjnia samochodowaZa każdy tryb myjący można płacić osobno, dzięki temu możemy zrezygnować z woskowania, czy też dłużej myć auto, jeśli jest taka potrzeba. Do automatu podłączony jest wąż dozujący pianę, wodę, czy wosk. Trzeba je często uzupełniać, żeby nigdy nie zabrakło środka myjącego czy nabłyszczającego na myjni. Najczęściej wykorzystywana jest to mycia aktywna piana, uzyskiwana z szamponu samochodowego lub innego płynu. Następnie samochód jest spłukiwany wodą. Potem jest woskowany woskiem polimerowym, nabłyszczany wodą demineralizowaną, czy tylko suszony. Przy myciu i spłukiwaniu tryb jest ten sam, pozostałe opcje są dodatkowe. Największe zużycie będzie miała na pewno myjąca aktywna piana oraz zwykła woda. Na myjni bezdotykowej można zainstalować także dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacz samochodowy. Wtedy kierowcy maja także możliwość wyczyszczenia wnętrza samochodu. Budowa myjni bezdotykowej nie jest trudna.

Kierując się kilkoma wytycznym z pewnością da się to zrobić szybko i bez wielkich kosztów. Należy pamiętać o uzupełnianiu regularnym wszystkich płynów, jak i sprawdzaniu działania sprzętów. Myjnia bezdotykowa do komfortowe i bezpieczne dla auta miejsce czyszczenia samochodu osobowego. Warto jest znaleźć taki punkt w swojej najbliższej okolicy.