Z usług poprawy stanu wizualnego pojazdu, nazywanych auto detailingiem, wbrew pozorom nie korzysta się wyłącznie w przypadku starszych pojazdów. Szereg czynności mających na celu poprawę wyglądu samochodu wykonuje się również w przypadku nowych aut, które pochodzą z salonów. Usługi auto detailingu świadczone są w profesjonalnych warsztatach, które dysponują sprzętem pozwalającym zadbać zarówno o wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny samochodu.

Profesjonalny auto detailig

auto detailingZ uwagi na szeroki zakres wykonywanych czynności, takie usługi nazywane są również samochodowym SPA. W wielu przypadkach warsztaty, które zajmują się auto detailingiem prowadzą również myjnię samochodową, aby w profesjonalny sposób zadbać o każdy detal pojazdu. Umawiając się na wizytę, można wybrać, która z usług ma zostać wykonana. Do wyboru osoby zainteresowanej pozostają różne możliwości – jest to między innymi renowacja lakieru, zabezpieczanie karoserii specjalną powłoką, a także konserwacja plastikowych i gumowych elementów wnętrza auta. Specjaliści dokładnie myją samochód, a następnie usuwają znajdujące się na lakierze zarysowania lub wgniecenia. Jest to zatem idealny wybór dla osób, które mają podrapane auto lub na lakierze pojawiły się ślady po gradobiciu. Dzięki nałożeniu powłoki na lakier karoseria na dłużej pozostanie czysta, krople wody będą po niej spływać, nie pozostawiając smug, a dodatkowo lakier będzie niewrażliwy na działanie promieni słonecznych i innych warunków atmosferycznych.

auto detailingOprócz renowacji lakieru i dokładnego wyczyszczenia wnętrza, niektóre warsztaty naklejają również na szyby specjalne osłony, które poprawiają komfort jazdy i działają ochronnie na samą szybę. Do zadań dodatkowych z zakresu auto detailingu może należeć polerowanie felg, konserwacja ogumienia, a także czyszczenie wnętrz komory silnika. Zazwyczaj raz przeprowadzone SPA pozwala na długo cieszyć się pięknym wyglądem samochodu. Gdzie najlepiej szukać dobrego warsztatu? Fachowy auto detailing w Gdańsku to świetne połączenie usług renowacji lakieru z myjnią samochodową. Cennik usług auto detailingu jest dosyć rozbieżny – w niektórych firmach za kompletne czyszczenie detailingowe zapłaci się około 100 złotych, w innych natomiast cena ta może wynieść nawet powyżej 200 złotych.

Samo nakładanie powłok ceramicznych jest najdroższą usługą i w zależności od wybranego typu powłoki, zapłaci się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Niemniej jednak taka usługa wykonywana jest średnio raz na kilka lat, a efekt prac specjalistów jest od razu widoczny.