Okres jesienno-zimowy jest wyjątkowo ciężki dla samochodów, zwłaszcza tych, które nie są garażowane i odpoczywają pod chmurką. Skrobanie szyb, zamarznięte zamki, ślady błota na karoserii, szybko pojawiająca się rdza, uszkodzenia od soli drogowej, nieustanna wilgoć oraz niska temperatura we wnętrzu…

Dywaniki z wzorkiem

dywaniki samochodoweTo wszystko to typowe problemy kierowców, którzy nie mają możliwości schowania swojego samochodu w garażu i sporo jeżdżą przy kiepskiej pogodzie albo po prostu zimą. W tym okresie szczególnie widać, że o samochód trzeba odpowiednio dbać, aby nie pojawiły się właśnie takie problemy jak rdza czy szkodliwy nadmiar wilgoci w środku, który jest do tego nieprzyjemny i wpływa na nasze odczuwanie temperatur. Zimą samo wsiadanie do samochodu i przygotowanie do jazdy zajmuje o wiele więcej czasu niż latem. Dlatego warto dbać o auto na bieżąco i nie utrudniać sobie życia. Można zainwestować w płyn do rozmrażania zamków, dobrą skrobaczkę, osłonę na przednią szybę, a także odwiedzać regularnie myjnię samochodową, aby pozbyć się z karoserii resztek soli drogowej. Można także zainwestować w dobre dywaniki samochodowe. Na co dzień poświęca im się niewiele uwagi, jednakże jesienią i zimą dobre dywaniki są na wagę złota.

dywaniki samochodowePowinny pomagać w oczyszczeniu butów z błota i śniegu, nie dopuszczać, aby błoto czy woda wylały się do wnętrza auta. Muszą być łatwe w czyszczeniu i suszeniu, ponieważ nie należy zostawiać dywaników zalanych wodą deszczową albo wodą z roztopionego śniegu, ponieważ przez to wzrasta poziom wilgoci. Rośnie też ryzyko, że po wylaniu takiej wody w samochodzie podłoże zacznie gnić lub rozwiną się w nim grzyby. Żadna z tych opcji nie jest kusząca, dlatego też wylewanie wody i czyszczenie dywaników to podstawa. Musi być łatwe i szybkie, dlatego najlepszym wyborem będą dywaniki samochodowe gumowe do vw passat i innych modeli aut, szczególnie te z wysokim rantem i odpowiednim wzorkiem na przykład z kratką. Nie jest to może najpiękniejszy dywanik, ale doskonale zbiera wodę, nie pozwala się jej wylać i łatwo go wyczyścić. Chociaż dywaniki welurowe uważa się za ładniejsze, to jednak trudniej utrzymać je suche i czyste, dlatego zimą dywanik z gumy będzie niezastąpiony. Warto wiedzieć, że obecnie produkuje się dywaniki z mieszanek gumy o wiele wyższej jakości niż kiedyś, dlatego nie pachną gumą, co przeszkadzało wielu użytkownikom.

Producenci dbają o maksymalny komfort użytkowania, dlatego też są coraz lżejsze, posiadają różne wzory i wysokości rantów. Pojawiają się także antypoślizgowe elementy na spodzie dywaników, by się nie przesuwały w czasie jazdy. Popularne są także np. klipsy mocujące, które również trzymają dywanik w jednym miejscu.