Zakup ciągnika siodłowego wiąże się z wydatkiem kilkuset tysięcy złotych. To zdecydowanie drogi pojazd, jednak nie powinno się na nim oszczędzać, jeśli ma nam służyć przez wiele lat. ciągniki głównie wykorzystywane są do przewożenia towarów na trasach krajowych i międzynarodowych.

Ciągniki na kredyt i w leasingu

używane ciągniki siodłoweNa dopasowanej przyczepie zmieści się wiele skrzynek, czy pudełek, a całość można załadować po sam dach. Dzięki temu tiry to najczęściej wybierane pojazdy transportowe na długie trasy. Problemem jest jednak sam zakup ciągnika. Nie ulega wątpliwości, że to przydatny pojazd, jednak to spory wydatek dla każdej firmy. Dlatego też warto się rozeznać odnośnie możliwości finansowania zakupu ciągnika. Możemy dostać używane ciągniki siodłowe na kredyt, czy w leasingu. Można też wziąć pożyczkę w banku na ich zakup. Która opcja będzie najlepsza? Pożyczka w banku jest dobrą opcją, ale ma też swoje wady. Przede wszystkim trzeba mieć spory wkład własny, donieść dużo dokumentów do banku, a potem długo czekać na ostateczną decyzję kredytową i przesłanie pieniędzy. Przez to nie jest możliwy szybki zakup auta jeśli np. trafi się bardzo dobra okazja, bo sprzedawcy zależy na zbyciu pojazdu.

używane ciągniki siodłoweJednak bank oferuje często niskie oprocentowanie pożyczki, a do tego jest to instytucja stabilna finansowo, więc wiadomo, że nic nas nie zaskoczy. Opcja kredytu w firmie sprzedającej ciągniki to opcja druga. Wtedy najczęściej polega to na tym, że płatność jest rozłożona na raty. Wszystko zalezy od tego jak się z firmą dogada sprzedawca. Można płacić raty co miesiąc, lub rozłożyć płatność na dwie części. Dzięki temu nie trzeba jednorazowo wykładać całej gotówki, a jednak wiadomo, że pojazd jest nasz i można go od razu użytkować. Bardzo podobnie wygląda opcja leasingowa. Tutaj także od razu można dostać samochód i płatność jest ratalna. Jednak wtedy ciągnik nie należy do nas, jest to jakby korzystniejsza opcja wynajmu. Czasem jednak jest możliwość późniejszego wykupu auta o kwotę pomniejszoną o to, co już do tej pory płaciliśmy. To opcja dobra wtedy, kiedy potrzebujemy pojazdu ,,na teraz” jednak wiemy, że przypływ gotówki nastąpi dopiero za jakiś czas.

Za ciągnik siodłowy nie musimy od razu płacić z góry, w jednej transzy. Można na niego wziąć kredyt w banku lub poprosic firmę sprzedającą o rozłożenie płatności na raty. Dobrym rozwiązaniem jest też leasingowanie ciągników. Wybór opcji zależny jest od tego, na czym nam najbardziej zależy i czy potrzebujemy ciągnika stale, czy czasowo, czy wolimy się zadłużyć i mieć go od razu, czy wolimy co miesiąc spłacać raty.