Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, w samochodzie spędzamy naprawdę dużo czasu. Musimy przecież dostać się do pracy i z niej wrócić – niektórzy dojeżdżają do pracy nawet godzinę! Poza tym – wizyty w sklepach czy wycieczki za miasto. Warto więc zadbać o to, aby czas spędzony w samochodzie był przyjemny. Wpływ na to ma wiele czynników, człowiek odbiera świat przecież wszystkimi zmysłami. Bardzo ważny jest między innymi węch.

Ładny zapach w aucie

Zapachy samochodoweJeżeli palimy papierosy, wówczas dym osiądzie na tapicerce i wchłonie się w nią, ten nieprzyjemny zapach będzie nam towarzyszył cały czas. Ponadto jeżeli mamy dzieci, które jeżdżą z nami samochodem, i przez przypadek coś wyleją – wówczas ten może się to wiązać z jakimś zapachem. Najlepiej jest pozbyć się nieprzyjemnych woni, a umożliwiają to specjalne zapachy samochodowe. Zna je każdy z nas – kto nie widział bowiem małej, kartonowej choinki, która powieszona jest na lusterku w środku kokpitu kierowcy? Takie zawieszki są naprawdę skuteczne i niwelują nieprzyjemny zapach. Możemy wybrać dowolny aromat, produktów jest naprawdę wiele. Na przykład – owocowy czy cytrusowy, te zapachy są najpopularniejsze.

Zapachy samochodoweW ofercie producentów zapachów samochodowych znajdziemy jednak też zawieszki o zapachu kokosa, czystej bawełny, białego mydła, lawendy i wiele, wiele innych. Oprócz zwykłych zawieszek dostępne są także zapachy samochodowe do kratki wentylacyjnej. Z wentylacji też bardzo często nieprzyjemnie pachnie, dlatego jest to również skuteczny sposób na pozbycie się tej woni. Możemy też zakupić odświeżacze powietrza w spray’u, którymi wystarczy spryskać wnętrze (najlepiej pryskać pod dywaniki samochodowe, zapach i tak przejdzie po całym pojeździe) przed wsiadaniem do samochodu. Taki zapach pochodzący od sprawdzonego producenta utrzymuje się w powietrzu bardzo długo, bo nawet około 4 tygodnie! Ponadto spray’e są naprawdę wydajne, a producenci w składzie umieszczają także specjalne enzymy, które nie tylko eliminują istniejące nieprzyjemne zapachy, ale też zapobiegają pojawieniu się nowych.

Słowem podsumowania, producenci akcesoriów i kosmetyków samochodowych oferują nam szeroki wybór preparatów służących do likwidowania nieprzyjemnego zapachu w aucie, czy wynikającego z użytkowania wentylacji, czy z wchłonięcia się dymu papierosowego w tapicerkę. Wśród tak wielu produktów znajdziemy bez problemu taki zapach, którego wąchanie sprawi nam prawdziwą przyjemność, być może będzie to zapach truskawek, szarlotki, lawendy czy jeszcze jakiś inny, który jest dla nas wyjątkowy.