Obecnie coraz większą popularnością wśród właścicieli aut zaczynają cieszyć się preparaty dodatkowe, które można stosować do oleju. Oparte są na technologii molekularnej. To zazwyczaj regeneratory metalo-ceramiczne, które pozwalają na regenerację, ale i zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami eksploatacji części pojazdów takich jak silniki spalinowe, skrzynie biegów, a także mosty napędowe, reduktory oraz wszelkiego rodzaju przekładni i układów hydraulicznych.

Preparaty do oleju wysokiej jakości

preparaty do olejuSprawdzone preparaty do oleju pochodzące od renomowanych producentów odznaczają się zawsze wysoką jakością i spełniają wszystkie normy polskie oraz europejskie – na przykład normę UE 91/155/EEC. Posiadają także dokumenty bezpieczeństwa wyrobu oraz specjalne atesty. Ich działanie zostało uzyskane dzięki unikalnej technologii, która sprawia, że w mechanizmach smarowanych olejem następuje zmniejszenie sił tarcia, co równocześnie pozwala na wydłużenie trwałości tych mechanizmów. Preparaty można z powodzeniem mieszać ze wszystkimi olejami i smarami, gdyż są obojętne chemicznie i nie wchodzą w żadne reakcje. Równocześnie nie mają wpływu na zmianę właściwości środka smarnego, jedynie go uszlachetniają i pozwalają na regenerację powierzchni metalowych.

preparaty do olejuJak przebiega ta regeneracja? Po prostu w miejscach narażonych na tarcie powstaje specjalna warstwa ceramiczno-metalowa, która zabezpiecza powierzchnię. Zaletą preparatu jest to, że jego zastosowanie nie wymaga demontażu poszczególnych podzespołów. Po prostu dodajemy preparat do oleju i na tym nasz wysiłek się kończy. Możemy być pewni, że warstwa utworzy się we wszystkich szczelinach, które tego wymagają. Znikną rysy i odzyskamy naturalną geometrię elementów trących o siebie. Takie preparaty powodują metalo-ceramizację. Powstała warstwa charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem tarcia kinematycznego, idealnymi parametrami mikrotwardości oraz wytrzymałości na ściskanie. Ponadto powierzchnie staje się odporna na korozję oraz na agresywne substancje chemiczne. Warto wiedzieć, że zastosowanie tego typu preparatów łączy się równocześnie ze zwiększeniem mocy silnika, zmniejszeniem drgań oraz hałasu, a także zmniejsza zużycie oleju.

Zaletą jest prostota tej technologii, niski koszt i niewielki nakład pracy. Można zastanawiać się, dlaczego mimo tylu zalet, te preparaty nadal nie są stosowane przez każdego. Z pewnością odpowiedzią jest brak świadomości kierowców. Wielu z nich nawet nie wie o istnieniu takiej możliwości jak zastosowanie specjalnych preparatów regeneracyjnych do paliwa, a szkoda, gdyż korzyści na pewno by ich zaskoczyły.