Koszty usługi przyciemniania szyb, są uzależnione od tego, czy kierowca odda auto w ręce specjalistów, czy postanowi podjąć się oklejania samodzielnie. Duże znaczenie ma również jakość użytych materiałów. W przypadku samodzielnego oklejania można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, a kierowcy i tak częściej decydują się na oddanie auta w ręce specjalistów.

Dlaczego tak się dzieje i dlaczego ludzie wolą wydać więcej?

przyciemnione szybyOsoba, która na co dzień nie zajmuje się oklejaniem szyb i nie ma wprawy ani odpowiednich umiejętności będzie musiała poświęcić na to zdecydowanie więcej czasu i pracy. Profesjonaliści nie dość, że bardzo dobrze znają różnego rodzaju metody i techniki, to dodatkowo, posiadają profesjonalny sprzęt, który znacznie ułatwia pracę i pomaga przykleić folię tak, aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza lub nie przedostał się niechciany pył i kurz. Naklejenie folii na nieodpowiednio przygotowanej powierzchni będzie skutkować odklejaniem, co w efekcie spowoduje, że trzeba będzie cały proces powtórzyć. Oprócz tego firmy, które zajmują się przyciemnianiem szyb profesjonalnie wiedzą, jakie firmy produkują najlepsze produkty i jak nie natknąć się na towar złej jakości. Niestety na rynku jest mnóstwo producentów oferujących słabej jakości folie. Amator, przez brak wiedzy, może narazić się przez to na dodatkowe koszty.

auto detailingIstnieje oczywiście ryzyko, że klient trafi na warsztat z nieodpowiednio wyszkolonymi fachowcami lub korzystający ze słabego sprzętu. W takim przypadku ogromną zaletą jest możliwość złożenia reklamacji. Można ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów lub ponowny montaż. Niestety w momencie, kiedy folia została naklejona samodzielnie — możliwość reklamacji nie jest możliwa. Taka osoba musi sama uporać się z niedociągnięciami i dokonać napraw z własnej kieszeni. Osoba, która ma zamiar zdecydować się na profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu, powinna zwrócić uwagę przede wszystkim na opinie w internecie. Ludzie bardzo chętnie dzielą się z innymi zdjęciami wykonanej usługi lub wstawiają ewentualne niedociągnięcia. Na tej podstawie można łatwo i sprawnie znaleźć najlepszych specjalistów. Kolejnym dość ważnym aspektem jest fakt, że samochody wyjeżdżają z salonów już z fabrycznie przyciemnionymi szybami. Profesjonalne warsztaty będą posiadać odpowiedni sprzęt, aby sprawdzić procent przyciemnienia, aby nie przekroczyć dozwolonych norm prawnych, szczególnie w przypadku szyby przedniej.

Przyciemnianie szyb to nie tylko kwestia estetyczna. Zabieg ten niesie za sobą wiele korzyści nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów. Zwiększa komfort jazdy poprzez redukcję przedostawania się oślepiających promieni słonecznych i świateł innych samochodów po zmroku. Folia przyciemniająca powoduje, że auto nie nagrzewa się tak intensywnie w upalne dni i zapewnia, że żaden ciekawski przechodzień nie będzie zaglądał na tylne siedzenia aut.