W wielu branżach – na przykład w budownictwie, branży spożywczej, w rolnictwie, bardzo często konieczny jest transport materiałów sypkich. W pierwszym przypadku jest to najczęściej cement, gips lub wapno. Jeśli chodzi o branżę spożywczą, tutaj przewozi się cukier, kaszę czy też mąkę. Z kolei rolnicy przewożą paszę. Transport materiałów sypkich wymaga jednak odpowiednich pojazdów, które spełniają pewne wymagania.

Wynajem cystern do materiałów sypkich

cysterny do materiałów sypkichNajlepszym wyborem są naczepy z silosem. Są one bowiem najbezpieczniejsze. Wybierając je, mamy pewność, że ładunek będzie przewożony w idealnych warunkach – nie będzie miał żadnego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Oczywiście tylko wtedy, jeśli takie cysterny do materiałów sypkich charakteryzuje najwyższa jakość. Powinny być one całkowicie szczelne i wykonane z tworzywa, które nie będzie wchodzić w żadne reakcje z przewożonym towarem. Bardzo ważny jest także stan techniczny takiej cysterny – czy w ogóle nadaje się ona do wyjechania na drogę. Upewnijmy się, gdyż w innym przypadku mogłoby to przynieść nieprzyjemne skutki. Na szczęście wynajem cystern do materiałów sypkich oferują sprawdzone firmy, które podchodzą do swojej pracy rzetelnie. Takie cysterny są regularnie myte – oczywiście za pomocą specjalnych środków czyszczących. Z kolei wyposażenie pojazdu, na przykład w system lokalizacji GPS sprawia, że nie musimy martwić się o to, gdzie w danym momencie znajduje się nasz towar – możemy go zlokalizować bez żadnych przeszkód.

cysterny do materiałów sypkichWynajem cystern nie jest jedyną opcją, jaką mamy. Jeśli posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe, możemy zdecydować się po prostu na zakup cysterny na potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Wiedząc, że transportowanie materiałów sypkich będzie organizowane regularnie, o wiele lepiej jest posiadać własny pojazd niż co jakiś czas wynajmować inny. Przy zakupie własnego pojazdu nie oszczędzajmy jednak – bardzo ważna jest wysoka jakość, dlatego mniej powinniśmy przejmować się ceną, a więcej tym, co dany producent ma nam tak naprawdę do zaoferowania. Powinniśmy dobrać też odpowiednią pojemność takiej cysterny. W ofertach dostępne są zbiorniki o objętości od 35 do 60m3. Z pewnością bez problemu dobierzemy więc rozwiązanie, które spełnia potrzeby naszej firmy.

Zwróćmy jednak uwagę też na to, czy producent zapewnia atesty i certyfikaty, które poświadczają, że cysterna nadaje się do użytku w określonej branży – na przykład spożywczej. Pojazd powinien spełniać określone normy, aby mieć kontakt z produktami żywnościowymi. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa osób, które potem mogą spożywać przewożony produkt.