Wypożyczalnia samochodów to miejsce gdzie możemy dostać samochód na określony czas. Jednak rodzaj wynajmu może być różny. Zależny jest od czasu wynajmu, jak również od rodzaju samochodu. Warto jest wiedzieć na co możemy liczyć, kiedy potrzebne jest nam inne auto.

Wynajem samochodów na czas naprawy

wynajem samochodów Przede wszystkim wynajem można podzielić ze względu na okres wynajmu. Najpopularniejszy jest wynajem krótkoterminowy czyli trwający kilka dni do jednego miesiąca. Taki ekonomiczny wynajem samochodów w Tarnowie wybierany jest przez osoby którym zepsuł się samochód i potrzebują szybko znaleźć coś nowego. Wynajem średnioterminowy trwa od miesiąca do nawet dwóch lat. Jest to opcja dobra dla osób które przebywają w danym mieście na kontrakcie i potrzebują auto jedynie przez okres trwania umowy. Wynajem długoterminowy trwać może nawet przez pięć lat. Taka opcja najczęściej wybierana jest przez firmy, które chcą mieć dodatkowy samochód w swojej flocie, czy też auto wykorzystywane przez pracowników do dojazdów. Wynajem samochodów można podzielić także ze względu na oferowane auto. Najczęściej wybierane są miejskie samochody osobowe, takie jakimi zazwyczaj sami jeździmy. Dostępne są również samochody dostawcze.

wynajem samochodów Mogą to być dla nas samochody zastępcze, kiedy na co dzień zajmujemy się dostawami. Może to być jednak auto wynajęte na czas przeprowadzki, czy też kupowania mebli do domu. Wtedy zwykły, mały samochód nie byłby wystarczający, potrzeba jest czegoś większego. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują również wynajem busów i autobusów. To opcja dobra dla wycieczek szkolnych, czy dla biura turystycznego organizującego wycieczkę z przelotem z lotniska położonego w innym mieście. Oferta z dojazdem wydaje się być bardziej atrakcyjna, a koszt wynajmu busa jest niższy niż zakup biletów autobusowych dla każdego wczasowicza. Busy przydają się także kiedy pracownicy wyjeżdżają na szkolenie czy na targi wystawiennicze. Do busa zmieszczą się nie tylko pracownicy, ale również materiały reklamowe i szkoleniowe. Niektóre wypożyczalnie oferują czasem zabytkowe samochody do wypożyczenia. Są one wykorzystywane jako samochody do ślubu, czy też wypożyczane do sesji zdjęciowych. Takie auto wypożycza się jedynie na krótki termin, jak również wykorzystuje się możliwość przyozdobienia samochodu kwiatami czy balonikami.

Jak widać wynajem może trwać od jednego dnia do nawet pięciu lat, a wynająć możemy każdy samochód, od nowego osobowego, poprzez duży dostawczy, kończąc na starym zabytkowym modelu. Każdy znajdzie coś dla siebie.