Obecnie właściciele myjni samochodowej oferują nam wiele ciekawych rozwiązań, pozwalających na pielęgnację auta nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Od wyposażenia myjni w odpowiednie urządzenia do pielęgnacji zależy to, ile klientów przyciągniemy dzięki naszej ofercie. Do podstawowych maszyn należą przede wszystkim odkurzacze – producenci proponują tutaj odkurzacz jedno- lub dwustanowiskowy.

Czego nie może zabraknąć na myjni?

myjnia samoobsługowaKażde urządzenie wyposażone jest we wrzutnik monet: dopiero więc po uiszczeniu opłaty możliwe jest skorzystanie z jego funkcji. Najnowsze odkurzacze wyposażone są w filtry samoczyszczące, dzięki czemu właściciel myjni nie musi przejmować się częstotliwością konserwacji urządzeń. U niektórych producentów możemy spotkać także odkurzacz połączony z urządzeniem do prania tapicerki. Dzięki niemu klienci mogą od razu zadbać o dokładne wyczyszczenie siedzeń w samochodzie. Również warto pomyśleć o urządzeniu do czyszczenia dywaników samochodowych – choć oczywiście można je odkurzyć, istnieje możliwość, że nie zostanie to zrobione dokładnie. Dzięki temu urządzeniu, pozbędziemy się brudu zalegającego nawet w najbardziej ukrytych zakamarkach. Myjnia samoobsługowa powinna być wyposażona także w różnego rodzaju dystrybutory. Może to być na przykład podajnik zapachu, ale też podajniki różnych detergentów – jak płyn do czyszczenia felg, czernidło do opon czy płyn do czyszczenia kokpitu.

myjnia samoobsługowaObok nich przydadzą się dystrybutory papieru oraz kosmetycznych ściereczek, a także irchy syntetycznej, jak i płynu do spryskiwaczy. Z takim wyposażeniem myjni, na pewno klientom niczego nie zabraknie i po skorzystaniu z usługi, będą oni zadowoleni, że ich auto znów wygląda atrakcyjnie i to w 100%. Właściciel powinien także przygotować chociaż jedno stanowisko do pompowania kół – powinien znaleźć się tam wydajny kompresor, prosty w obsłudze, z którego będzie mogła skorzystać każda, nawet niedoświadczona osoba. Nie powinniśmy zapominać także o suszarce do samochodów, która pozwoli szybko pozbyć się zaległych po myciu kropelek wody. Poszukując wyposażenia dodatkowego, znajdziemy u producentów między innymi trzepaczki do dywaników samochodowych, jak i kompaktowe wyżymaczki do ściereczek.

Na żadnej myjni nie powinno zabraknąć także koszy na odpady. Warto wybrać te, które posiadają dużą pojemność – na przykład 70 ltr. Pamiętajmy,że na myjni muszą być wszystkie podstawowe urządzenia, aby klienci mogli korzystać z naszych usług z prawdziwą przyjemnością – nie musząc się martwić o to, że czegoś brakuje. Wszystko musi być na swoim miejscu.