Po tym jak Polska dołączyła do Unii Europejskiej to wiele osób wyjechało do Wielkie Brytanii w poszukiwaniu lepszej pracy. Wiele osób zostało tam na stałe, część nawet sprowadziła tam swoje rodziny. Jednak nadal część członków rodziny, znajomych została w kraju.

Wysyłka paczki to najlepsze rozwiązanie

paczki do angliiChcąc utrzymywać ze sobą kontakt wysyłają do siebie paczki. Rozmawiać można przez telefon, czy za pomocą komunikatorów internetowych, jednak rzeczy w ten sposób się nie prześle. Jeśli interesuje nas zatem szybka wysyłka paczki do Anglii to jest to najlepsze rozwiązanie żeby dosłać komuś rzeczy, wysłać prezent na urodziny, czy po prostu pozostać w stałym kontakcie. Jak jednak zrobić to tak, żeby paczka dotarła szybko do adresata i po drodze nic się jej nie stało? Na pewno warto jest wybrać dobrą firmę transportową. Te duże firmy często mają najlepsze warunki finansowe. Nie tylko w miarę tanio wyślemy paczkę, ale jeszcze mamy gwarancję że w razie problemów paczka jest ubezpieczona i możemy zgłosić reklamację. Mniejsi przewoźnicy mogą mieć nieco tańsze paczki, ale za to nie ma gwarancji na to, że paczka dojdzie do adresata i nic się jej nie stanie po drodze. Przewoźnicy więksi mają też doświadczenie, lepszą flotę przewozową i lepszych kierowców. Nadając paczkę ważne jest to, by dobrze wypełnić wszystkie pola z danymi. Przydatny jest szczególnie telefon, bo wtedy kurier może zadzwonić że jedzie z paczką, dzięki czemu na pewno zastanie odbiorcę w domu.

paczki do angliiPamiętajmy, że adresy angielskie się różnią od polskich, na przykład ,,Main Street” to znaczy Główna ulica, a nie Ulica Główna jak byśmy zapisali to po polsku. Jeśli paczka ma dojść bez szwanku do Anglii to trzeba ją dobrze zapakować. Do tego najlepiej nadają się sztywne opakowania kartonowe, wypełnione folią bąbelkową, styropianem czy woreczkami z powietrzem. Wtedy mamy pewność, że to co wysyłamy nie będzie się ruszało wewnątrz paczki podczas transportu, a dodatkowo nawet jeśli zostanie ona rzucona czy zgnieciona, to w środku towarowi nic się nie stanie, bo folia czy styropian zamortyzują uderzenia i wstrząsy. Pakując paczkę dobrze jest ją owinąć folią stretch, a następnie dla pewności obkleić grubą taśmą klejącą. Folia sprawi, że nasza paczka będzie zabezpieczona przed działaniem wody i wilgoci.

Inaczej karton łatwo mógłby nią nasiąknąć, przez co zawartość również mogłaby uleć uszkodzeniu. Taśma sprawia, ze folia będzie się dobrze trzymała, na pewno się nie rozerwie, ani nie spadnie z paczki. Tak dobrze zapakowana przesyłka z pewnością zostanie dostarczona w całości do adresata.