MZ to skrót od Mottoradwerk Zschopau, czyli od nazwy niemieckiego producenta motocykli, który swoją fabrykę posiadał właśnie w Zschopau. To bardzo znana marka, dlatego po dziś dzień cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o motocykle dziś zabytkowe. Fani dwóch kółek często kolekcjonują takie motocykle i jest to ich pasja.

Części do niemieckich motocykli

części MZTymczasem w sklepach motoryzacyjnych nadal możemy znaleźć szeroki wybór części do MZ, dlatego jeśli ktoś chce, aby można było dalej eksploatować motocykl, z pewnością znajdzie coś wśród szerokiego asortymentu. Jakie zatem części MZ dostępne są w sklepach? Po pierwsze, znajdziemy w ofertach uszczelniacze przedniego zawieszenia, które są kompatybilne z motocyklami MZ ETZ , MZ TS. Produkowane są przez znanego, europejskiego producenta, który powoli może śmiało konkurować z japońskimi produktami, mimo iż te do tej pory były najpopularniejsze. Takie uszczelniacze zawieszenia muszą charakteryzować się najwyższą jakością, aby dobrze spełniać swoją rolę. Najczęściej oferowane są w zestawach po 2 sztuki. Jeśli poszukujemy innych części MZ, z pewnością znajdziemy potrzebny element w ofercie dobrego sklepu motoryzacyjnego. Są tam bowiem także oringi środkowe zacisku hamulca oraz wiele innych oringów, wśród których można wymienić oring wałka startera, oring wałka zmiany biegów. Poza oringami oferta obejmuje tuleje wałka licznika, tarcze sprzęgła oraz przekładki do nich.

części MZTo także szeroki wybór śrub silnika, jak też uszczelek wewnętrznych oraz nakrętek na pompę hamulca. Jak widać, każda część posiadanego motocykla MZ może być wymieniona na nową, jeżeli poprzednia uległa zużyciu i przez to motocykl nie prowadzi się wystarczająco dobrze. Z pewnością dla wielu osób ważne są jednak także ceny takich elementów. Na szczęście nie należą one do najdroższych. Przykładowo, takie szczęki hamulcowe do MZ to koszt raptem 47 złotych za komplet. Nie jest to więc dużo. Z kolei za taką gumę tłumiącą cylindra zapłacimy jedynie 10 złotych. Jak widać, ceny te nie są zawrotne. To dla posiadaczy motocykli MZ bardzo ważne, ponieważ za sam pojazd zapłacili już dużo, dlatego nie chcą przepłacać jeszcze na częściach zamiennych. Na szczęście sklepy motoryzacyjne zadbały o to, aby wszyscy klienci byli zadowoleni, dlatego właśnie oferują produkty w tak przystępnych cenach.

Oczywiście oprócz części do MZ znajdziemy tam też inne wyroby, na przykład gogle, buty i kaski motocyklowe, czyli podstawowe wyposażenie dla każdego motocyklisty, który chce bezpiecznie poruszać się po drodze.