Tuning wizualny aut cieszy się dużą popularnością. Każdy właściciel samochodu chce bowiem, żeby to jego pojazd był wyjątkowy i wyróżniał się to na tle innych. I wcale nie potrzeba dużo pieniędzy, aby osiągnąć taki efekt. A to dlatego, że obecnie na rynku istnieje cała gama różnego rodzaju kosmetyków samochodowych, które pozwalają zmienić wygląd auta, odświeżyć je, jednocześnie nie opróżniając całkowicie naszego portfela.

Guma w różnych kolorach

guma w sprayuCo można zaproponować fanom tuningu wizualnego? Na przykład ciekawym wyborem dla wielu może okazać się guma w sprayu. Jest to specjalna kauczukowa powłoka, która może być wykorzystywana w różnych celach. Przede wszystkim za jej pomocą można zmienić kolor karoserii, ale nie tylko – także zderzaków lub felg. Równocześnie ma działanie zabezpieczające, ponieważ chroni te elementy zarówno przed działaniem agresywnych środków chemicznych, jak i przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Guma w sprayu doskonale nadaje się do wielu różnych elementów, oprócz tych wspomnianych także do układów elektrycznych, szkła. Jej zalet jest bardzo wiele, chroni przed zarysowaniami, brudem, odpryskami, jak i przed wilgocią. Nie straszne jej kwasy, smary i oleje, a ponadto mocne środki czyszczące. Również myjki ciśnieniowe nie wpłyną negatywnie na parametry warstwy kauczukowej. Podobnie jak niskie (do -30 st.C) oraz wysokie (do +100 st.C) temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć o gumie w sprayu?

guma w sprayuNa przykład to, że jest bardzo prosta w nakładaniu i charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością. Najpierw jednak należy dokładnie oczyścić powierzchnię – dlatego często producenci w komplecie z gumą w sprayu dołączają dedykowany zmywacz, który pozwala wyczyścić element przed jego pomalowaniem, pozbyć się zarówno zanieczyszczeń, jak i tłustych plam, a także poprzednich warstw środków zabezpieczających, silikonu, resztek kleju i tak dalej. Co ważne, dzięki gumie w sprayu możemy ochronić wybrane elementy przed korozją, ponieważ kosmetyk ten jej nie wywołuje. Produkty takie jak guma w sprayu dostępne są w dość szerokiej gamie kolorystycznej, co pewnie jest ważne dla miłośników tuningu wizualnego.

Dostaniemy m. in. gumę w kolorze metalicznej czerni lub matowej, w bieli, srebrze, złocie, a także gumę czerwoną lub zieloną. Daje to wiele ciekawych możliwości tuningu, na które na pewno zdecydują się co bardziej odważniejsi właściciele aut. Dzięki temu ich pojazdy będą prezentować się wyjątkowo. Będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.